کاردرمانی برای کودکان توسط متخصصان ما در مرکز کاردرمانی خانه توانبخشی در جردن برای کمک به درمان و توانبخشی مشکلات جسمی و ذهنی ارائه می شود.

سرعت رشد در هر کودکی متفاوت است ، برخی کودکان سرعت رشد و یادگیری بالایی دارند، در حالی که برخی دیگر آهسته تر رشد می کنند که این امر طبیعی است. اما، برخی از کودکان هستند که با فعالیت‌های اساسی روزانه که شامل تعادل، حرکت یا حتی تعامل اجتماعی و … است، دچار مشکل هستند.

کاردرمانی برای کودکان مهم ترین راهکار در کمک به کودکانی است که به هر دلیل دچار تاخیر رشد ذهنی و جسمی هستند و یا دچار آسیب و ناتوانی شده اند.

کاردرمانی بر افزایش استقلال در مشارکت در فعالیت و تسهیل رشد متناسب با سن تمرکز دارد. این برای اطمینان از این است که فرزند شما تمام مهارت های مورد نیاز برای تبدیل شدن به یک شرکت فعال در جامعه خود و رهبری یک زندگی بزرگسالانه مستقل را توسعه می دهد.

کاردرمانی برای کودکان بر روی رشد طبیعی جسمی، عصبی، اجتماعی، شناختی و حسی تمرکز دارد. با ارزیابی‌های جامع، یک کاردرمانگر می‌تواند چالش‌ های فیزیولوژیکی یا شناختی را که منجر به چالش‌ هایی می‌شود که کودک شما در زندگی روزمره خود تجربه می‌کند، شناسایی کند.

کاردرمانی می تواند به کودکان کمک کند تا در فعالیت های مختلف مدرسه خود شرکت کنند و از این طریق به آنها کمک می کند تا با پویایی های اجتماعی که در مجاورت آنها اتفاق می افتد هماهنگ شوند. اگر کودک شما در حال بهبودی از یک آسیب است و برای بازیابی مهارت ها به کمک نیاز دارد، کاردرمانی کودکان می تواند ضروری باشد.

تعیین اینکه آیا یک کودک به کاردرمانی نیاز دارد یا نه ممکن است دشوار باشد، بنابراین ما به موقعیت های مختلفی که در آن کاردرمانی مورد نیاز است و می تواند مفید باشد، می پردازیم. 

کاردرمانی برای کودکان در چه شرایطی ضروری است؟

خدمات کاردرمانی می تواند به فرزند شما کمک کند تا به توانایی های بکر خود دست یابد. 

کودکانی که دارای شرایط زیر هستند به کاردرمانی نیاز است:

  • کودکان دارای تاخیر رشد. کودکانی که زمان قابل توجهی را برای توسعه مهارت های کلیدی مانند نشستن، چهار دست و پا رفتن یا راه رفتن صرف می کنند.
  • کودکانی که برای توسعه مهارت های ساده بازی به کمک بیش از حد نیاز دارند و برای تقلید از یک عمل به همراهی دائمی یک بزرگسال نیاز دارند.
  • کودکانی که مهارت های اجتماعی ضعیفی در سازگاری با محیط جدید یا در تعامل اجتماعی با همسالان دارند.
  • کودکانی که برای بهبود مهارت های یادگیری نیاز به کمک بزرگسالان دارند. اگر حواس کودک شما به راحتی پرت می شود یا بیش فعال است.
  • کودکانی که در ایجاد مهارت های حرکتی که شامل حرکات کوچک است، ناتوان هستند. این می تواند شامل هر چیزی باشد، از دشواری در دست گرفتن مداد و استفاده از قیچی گرفته تا عدم استفاده از نی برای نوشیدن هر ماده غذایی مایع.
  • کودکانی که در هر حرکت، قدرت یا فعالیت‌ های مبتنی بر تعادل مانند بالا و پایین رفتن از پله‌ها یا دوچرخه‌سواری یا ورزش کردن، مشکل دارند.
  • کودکانی که مشکلاتی در برنامه ریزی حرکتی می شود، که در آن ممکن است کودک برای کپی کردن حرکات یا یادگیری توالی های جدید مشکل پیدا کند.
  • کودکانی که مشکلات پردازش حسی دارند، مانند ناآگاهی از میزان نیرویی که اعمال می‌کنند، یا حساسیت بیش از حد به حرکات یا بافت‌های مختلف دارند.
  • کودکانی که در پردازش بصری مانند ناتوانی در تشخیص حروف یا درک فاصله بین حروف مشکل دارند.

به طور کلی، هدف کاردرمانی برای کودکان کمک به کودک برای بهبود زندگی خود در خانه و مدرسه است. برای کودکانی که دارای تاخیر در رشد، اختلال پردازش حسی یا اختلال طیف اوتیسم هستند، کاردرمانی می‌تواند عوامل رفتاری و محیطی را برای کمک به تقویت استقلال بررسی کند.

 

متخصصان ما در مرکز کاردرمانی خانه توانبخشی در جردن خدمات تخصصی کاردرمانی ذهنی و جسمی را برای کمک به بهبود توانمندی ها و بهبود کیفیت زندگی کودکانی که به هر دلیل دچار ضعف ، ناتوانی یا تاخیر در رشد ذهنی و جسمی هستند ارائه می دهند.

جهت مشاوره و دریافت نوبت مراجعه به کلینیک کاردرمانی در جردن با شماره تلفن ۰۹۱۰۷۳۶۴۰۳۶ تماس بگیرید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید